
Zespół organizacyjny
Ewa Żochowska
Pomysłodawczyni i główna organizatorka Łódzkich Targów Książki, Targów Sztuki i Letniego Festiwalu Książki.
Właścicielka Pracowni i Galerii Kreatoora na Księżym Młynie w Łodzi, prezeska Fundacji Przędzalnia Sztuki. Artystka sztuk wizualnych (malarstwo, grafika, kolaż), absolwentka ASP w Łodzi. Animatorka życia kulturalnego na Księżym Młynie, organizatorka wydarzeń kulturalno – artystycznych w Łodzi, organizatorka kilkunastu projektów z zakresu animacji kulturalnej w ramach dotacji z Urzędu Miasta Łodzi, Narodowego Centrum Kultury (m.in. „ARTbulans”, „Miejskie Kody Kultury”). Wyróżniona medalem na 600-lecie Łodzi za swoją działalność artystyczno – społeczną w Pracowni Kreatoora na rzecz miasta Łodzi i jego mieszkańców.
W pracowni organizuje autorskie wystawy oraz kameralne koncerty. Organizuje cykliczne wydarzenia: Stacja Księży Młyn – targ staroci, rękodzieła i sztuki użytkowej i Showroom Księży Młyn.
Laureatka konkursu „Młode Polskie Malarstwo” Galerii Ale Sztuka!. Uczestniczka wystaw i konkursów m. in.: „Rzeczywistości mieszane” Akademickim Centrum Designu; IV Ogólnopolski Konkurs Malarski im. L. Wyczółkowskiego, III Piotrkowskie Biennale Sztuki, 7. Biennale Małych Form Malarskich, V Triennale Autoportretu, Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Międzynarodowe Triennale Grafiki w Kairze, V Triennale Grafiki Polskiej.
Piotr Trybuchowski
Pomysłodawca i główny organizator Łódzkich Targów Książki, Targów Sztuki i Letniego Festiwalu Książki.
Od ponad 30 lat związany z branżą księgarską, przez ostatnią dekadę prowadzi Księgarnię Ossolineum w Łodzi. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (studia podyplomowe w Polskiej Akademii Księgarstwa o kierunku polityka wydawnicza i księgarstwo na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Biologii). Absolwent Politechniki Łódzkiej (Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów).
Wiceprezes Fundacji „Zakręceni czytaniem” realizującej projekty kulturalne i wspierające czytelnictwo.
Organizator festiwali historycznych „Orzeł Biały” i „Zrozumieć historię” realizowanych z programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa. Współorganizował i przeprowadził ponad 100 wydarzeń kulturalnych w księgarniach (m.in. Księgarni Ossolineum w Łodzi, Księgarni Róża w Sieradzu)takich jak: Weekend Księgarń Kameralnych, Noc Księgarń, Festiwal Open Hair w Sieradzu, spotkań autorskich, warsztatów literackich, warsztatów dla dzieci. Pomysłodawca i realizator trzeciej edycji Festiwalu historycznego „Ależ historia”. Współwydawca biografii miasta Łodzi „Łódź na wodach dziejów”.
Z zamiłowania żeglarz, czytelnik i entuzjasta historii.
Daria Przyłuska
Współorganizatorka Łódzkich Targów Książki i Letniego Festiwalu Książki i koordynatorka ds. organizacyjno – prawnych i wolontariatu.
Prezeska Fundacji „Zakręceni czytaniem”, radczyni prawna, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego posiadająca czternastoletnie doświadczenie w organizacji i zarządzaniu projektami w przedsiębiorstwach. Od 2017 roku koordynuje i realizuje projekty Fundacji w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”, w tym dwukrotnie związane z prowadzeniem koła reporterskiego dla młodzieży.
Natalia Królikowska
Koordynatorka programu spotkań autorskich podczas Łódzkich Targów Książki i Letniego Festiwalu Książki.
Aktywistka literacka, doktora nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, twórczyni i pierwsza kuratorka Biblioteki Wolność, obecnie kierowniczka Działu Promocji w Domu Literatury w Łodzi, producentka wydarzeń kulturalnych, promotorka czytelnictwa, autorka tekstów i redaktorka w portalu Miej Miejsce.
Przeprowadziła kilkaset spotkań z osobami piszącymi, m.in. z Przemysławem Wielgoszem, Urszulą Zajączkowską, Jakubem Żulczykiem, Pawłem Sołtysem, Ziemowitem Szczerkiem, Jackiem Dehnelem, Wojciechem Chmielarzem, Natalią Fiedorczuk, Ignacym Karpowiczem, Marią Karpińską, Tomaszem Piątkiem, Ewą Jasiewicz, Stanisławem Łubieńskim, Mateuszem Górniakiem, Wojciechem Chamier-Gliszczyńskim i wieloma innymi. Prowadziła również panele dyskusyjne. Najbardziej interesuje ją polska proza współczesna, ale chętnie rozmawia również na tematy społeczne i polityczne.
Małgorzata Drobnik
Koordynatorka programu warsztatów artystycznych.
Nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, oligofrenopedagożka, wieloletnia instruktorka ZHR, zuchmistrzyni, animatorka pedagogiki zabawy KLANZA. Od 20 lat trenerka systemu metodycznego Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej, założycielka przedszkola Papierowy Wiatraczek, Fundacji Przyszłość dla Edukacji i szkoły podstawowej, której była dyrektorem. Twórczyni przestrzeni edukacyjnej Kraina Talentów, od kilku lat współpracuje z Polską Fundacją dla Dzieci Niedosłyszących ECHO i Fundacją Zakręceni Czytaniem.